Nedostatečná doba pojištění

Řešením může být dobrovolné doplacení pojistného

Jestliže zjistíte nedostatečnou dobu pojištění, která je pro pojištěnce odcházející do důchodu v současné době minimálně 35 let, je možné ji zvýšit dobrovolnou účastí na pojištění. Takto si lze doplatit např. dobu evidence na úřadu práce, případně jakoukoliv dobu až do výše 15 let, zpětně však pouze 1 rok. Stejně též můžete získat dobu pojištění v předdůchodu. Vždy je ale vhodné spočítat jak se dobrovolná účast na důchodovém pojištění vyplatí, neboť náklady jsou téměř 28 tis. Kč za rok pojištění..

V případě nedostatečné doby pojištění pro nárok na odchod do důchodu navrhujeme klientům řešení včetně posouzení výhodnosti doplacení pojistného.

Jestliže máte i přesto problém se splněním podmínky dostatečné doby pojištění pro nárok na odchod do důchodu, lze využít poněkud změkčených podmínek, kdy po roce 2014 je potřeba dosáhnout doby pojištění 30 let bez náhradních dob, popř. doby pojištění 20 let při odchodu do důchodu ve věku o 5 let vyšším než je důchodový věk muže stejného data narození.